+33 641 35 98 84

info@uzmanwebdesign.com

Network Marketing Nedir? Nasıl Yapılır?


Son zamanlarda popülaritesi artan Network Marketing nedir konusu, pazarlama ile ilgili olan birçok kişi tarafında merak edilmektedir. Çok katlı pazarlama olarak da bilinen Network Marketing kendi yaptığınız satışlardan da ağınızda bulunan diğer kişilerin yaptığı satışlardan da prim aldığınız bir pazarlama çeşididir. Uzun yıllardır kullanılan Network Marketing için doğrudan satış yönteminin daha modern hali demek mümkündür. 

Network Marketing, Türkiye’de de birçok kişiye iş imkânı sunmuştur. Özellikle kadınlar yarı zamanlı ya da tam zamanlı çalışarak bu yöntemle büyük ölçüde mali gelir elde etmektedirler. BTM olarak bu yazımızda Network Marketing nedir, nasıl yapılır ve örnekleri hakkında merak edilen konuları sizler ile paylaşacağız. Keyifli okumalar dileriz!

Network Marketing nedir?    

Network Marketing, doğrudan satış olanaklarının geliştirilmiş halidir. Doğrudan satış bir mal veya hizmetin, tüketicilere yüz yüze gelerek ya da pek çok yerde karşı karşıya gelerek ürünün anlatılarak tanıtılması olarak tanımlanır. Daha detaylı bir şekilde tanımlayacak olursak sistemi kullanan kişiler herhangi bir şirketin ürünlerini kullanmaya başlar. Kullanım sonrasında ise bu ürünleri belirli rakamlarla satarak, şirketlerden komisyon alırlar.

Network Marketing Nasıl Yapılır? 

Network Marketing nedir konusundan sonra çok merak edilen bir diğer konu ise nasıl yapıldığıdır. Başarılı bir Network Marketing için öncelikle o şirkete kayıt oluşturmanız gerekir. Network Marketing’in daha faydalı bir hale getirilmesi adına çeşitli yöntemlerin izlenmesi son derece önemlidir. Bu sistemi kullanmak için sistemin faydalarını en iyi şekilde anlamak gerekir.  Network Marketing faydaları arasında bilinen en önemli etken ek gelir ya da asıl gelir kaynaklarından biri olarak sürdürülebilir nitelikte olduğudur. Network Marketing yapmak için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Yüksek trafik elde etmek için paralı reklamlar kullanılabilir. 
 • Satış süreci için güzel bir satış stratejisi geliştirmek önemlidir. 
 • CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) sistemi geliştirilmelidir. Bu şekilde potansiyel müşterilerle olan etkileşiminizi yönetebilirsiniz.

Network Marketing Örnekleri               

Network marketing şirketlerinin her geçen yıl arttığını söylemek mümkündür. En popüler ve en hızlı büyüyen Network Marketing şirketleri ise aşağıdaki gibidir:

 • Amway
 • Avon Products Inc. 
 • Oriflame Cosmetics 
 • Herbalife Ltd. 
 • Tupperware Brands Corp. 
 • Vorwerk Co. 
 • Natura Cosmeticos 
 • Mary Kay Inc. 
 • Nu Skin Enterprises Inc.

Uzman Web Design olarak bu yazımızda, “Network Marketing Nedir? Nasıl Yapılır?” konusunu detaylarıyla ele aldık. Daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir ya da bizimle iletişim kanallarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arama Yap

Hizmetler

En Son Gönderiler

Müşteri Desteği

Müşterilerimize 7/24 Destek sunan ekibimiz hizmetinizde.

Bize Katılın

En son yeniliklerden haberdar olun

Başarıyla abone oldunuz! Hata! Bir şeyler ters gitti lütfen tekrar deneyin.

Sosyal Ağlarda Biz

Henüz Bir Web Siteniz Yok Mu?

Hayalinizdeki web sitesine sahip olmak için ekibimiz ila iletişim kurabilir, hayalinizdeki web siteye sahip olabilirsiniz.

Doğru strateji, profesyonel iş planları, kusursuz tasarım, yüksek kalite, beğeni odaklı yaklaşım bu yolda bizim olmazsa olmazlarımız oldu.

Destek Yolları

+33 641 35 98 84

Email Desteği

WhatsApp Desteği

Müşteri Girişi

Bize Katılın

En son yeniliklerden haberdar olun

Başarıyla abone oldunuz! Hata! Bir şeyler ters gitti lütfen tekrar deneyin.

Copyright © 2023 Tüm hakları saklıdır. Uzman Web Design

0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x